FINSKÁ SAUNA

Finská sauna je vytopena na teplotu 90° C s vlhkostí do cca 15%. Klasická finská sauna slouží k prohřátí těla za vysokých teplot , při kterém dochází k intenzivnímu pocení, jež je střídáno prudkým ochlazením. Tyto cykly se běžně několikrát opakují. Správné saunování slouží k zvyšování obranyschopnosti organismu především před respiračními onemocněními a vede k odbourávání škodlivých látek z těla. Pravidelné saunování také podporuje schopnost k výkonu, a to zejména následující den po saunování.

Při pobytu v sauně se vyplavuje endorfin, hormon štěstí, který podporuje dobrou náladu. I proto má saunování výrazný vliv na tzv. neurovegetativní systém. Finská sauna se tak zaslouží například o to, že se vám následně dobře spí. Saunování také odstraňuje migrénové bolesti, vede k osvěžení a uklidnění, k ústupu tísnivých pocitů, nervozity, neklidu a nechutenství.

BYLINKOVÁ SAUNA

Bylinková sauna je vytopena na teplotu 40°C až 50°C s vlhkostí 30%. Léčebným procesem u bylinkové lázně je inhalování bylinné esence. Lázeňská teplota mezi 55 °C až 65 °C a inhalace esencí z bylinných éterických olejů, jako máta peprná, levandule, myrta a eukalyptus, činí dýchací cesty prostupnější a udrží je čisté a svěží po několik dnů.

PÁRA

Teplota v Páře je 40°C až 50°C a vlhkost 90%. Prostor je vytápěn teplem z páry, Vhodný poměr páry a vůní v aromatické lázni působí velmi pozitivně na organizmus. Dlouholeté zkušenosti prověřily, že inhalace esencí je velmi prospěšná pro dýchací cesty, a to zejména u osob, které trpí respiračními chorobami.

Ženy si oblíbily parní lázně pro jemnost a pozitivní účinky na pokožku. Vlhké teplo rozšiřuje cévy, póry a zvyšuje absorpci kyslíku. Veškeré nečistoty a toxiny jsou odbourávány ven z těla, proto kůže a pleť získává jemný a hebký vzhled. Pobytem v parní lázni tak lze oddalovat stárnutí kůže. Díky lepšímu krevnímu oběhu totiž dochází k jejímu zpevňování a omlazení.

BIO SAUNA

Bio sauna je vytopena na teplota 60°C s vlhkostí od 30% do 40%. Bio sauny jsou alternativou pro lidi, kteří špatně snáší vysoké teploty ve finské sauně. K prohřívání těla dochází pozvolněji a návštěvník zde může setrvat delší dobu.

KNEIPPŮV CHODNÍK

Samostatná procedura, kterou lze navštívit po kterékoliv proceduře wellness. Masáž končetin je založena na působení teplotního rozdílu mezi studenou a teplou vodou. Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou a zlepšení tkáňového metabolismu a krevního oběhu. Terapie pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k otužování. Účinku koupele je dosaženo přešlapováním střídavě v teplé (40–46 °C) a studené (10–16 °C) vodě v poměru 60 s : 15 s. Celý cyklus se několikrát opakuje. Cyklus je zakončen přešlapováním ve studené vodě, poté následuje otření nohou dosucha. Kneippova kúra je vhodná při bolestech hlavy, neurovegetativní dystonii, syndromu chladných nohou, poúrazových a pooperačních stavech, u počínajících varixů či pro uvolnění kotníků a kloubů nohou.

LEDOVAČ – ZÁŽITKOVÉ SPRCHY

Po saunování by mělo dojít k ochlazení organismu. V ledovači, který nabízí ledovou drť ochladíte zátylek a také celé tělo a následně se celkově ochladíte v zážitkových sprchách. Ty nabídnou jak klasické talířové sprchy, tak vědro, přívalové sprchy nebo boční trysky.

WELLNESS BAR

Pro 100% relaxační zážitek ze Saunového světa je klientům k dispozici Wellness bar, kde Vám připravíme osvěžující nápoje, ovocné limonády, kávu Illy nebo čaj. V příjemném prostředí můžete také posedět u sklenky dobrého sektu.

PRAVIDLA  SAUNOVÁNÍ

 1. PŘEVLÉKACÍ KABINKY

převlékání slouží kabiny, které jsou v šatnách. Všechno oblečení si odložte do skříňky, v případě cenností použijte trezor (použití trezoru je bezplatné, klíč si vyzvedněte na recepci).

 1. SPRCHOVÁNÍ

Před vstupem do saunového světa se umyjte mýdlem a vysušte.

 1. NAHOTA

Nahota k saunování patří – v prostoru sauny, páry a zážitkových sprch. Zároveň je v těchto prostorech nutno dodržovat bezplavkovou zónu. V prostoru odpočívárny není možné chodit odhalený.

 1. PŘEZŮVKY

Doporučujeme si vzít do prostoru odpočívárny a zážitkových sprch přezůvky vhodné do vody. Přezůvky neberte s sebou do sauny nebo páry.

 1. PROSTĚRADLO

V saunovacích nebo parních kabinách si sedněte nebo lehněte na prostěradlo nebo osušku. Prostěradlo dostanete zdarma při vstupu.

 1. KONZUMACE

Konzumace vlastního jídla a pití je zakázána, k dispozici je Vám bar, kde lze vše potřebné zakoupit.

 1. LEHÁTKO

Když odcházíte do saunové nebo parní kabiny vezměte si s sebou věci, abyste neblokovali lehátko pro ostatní. Věci si uložte do polic k tomu určených. Obsluha saunového světa prostory z těchto důvodů pravidelně kontroluje.

 1. VHODNÉ CHOVÁNÍ

Saunování je zážitek spojení s relaxací a meditací, proto berte ohledy na ostatní a mluvte ztišeným hlasem, v prostorách se pohybujte s rozvahou. Mobilní telefon do saunového světa nepatří, jistě ho máte uložený v trezoru při vstupu.

 1. KLÍČ OD SKŘÍŇKY

Pokud s sebou nechcete neustále nosit klíče od skříňky, nechte si je na baru saunového světa, obsluha Vám klíč ráda uschová.

 1. POŠKOZENÍ VYBAVENÍ

Chceme, abyste se zde cítili jako doma a proto prosíme o Vaši ohleduplnost. Neničte ani jinak nepoškozujte vybavení sauny! V případě úmyslného poškození vybavení sauny uhradí dotyčný škodu ve výši pořizovací ceny.

 1. DĚTI

Vstup do saunového světa je možný od 6let věku dítěte. Děti ve věku od 5 – 10 let mají 50% slevu na vstup do saunového světa.

 1. DOBA SAUNOVÁNÍ

Maximální doba pobytu v saunovém světě jsou 3 hodiny.

S VÝŠE UVEDENÝMI PRAVIDLY AUTOMATICKY SOUHLASÍTE PŘI VSTUPU DO PROSTOR SAUNOVÉHO SVĚTA. PORUŠENÍM PRAVIDEL RISKUJETE VYKÁZÁNÍ Z PROSTOR BEZ NÁROKU NA NÁHRADU VSTUPNÉHO.