Hubnutí, shazování přebytečných kil a spousta otázek okolo, to jsou věčná témata, která nás asi nikdy neopustí.

Dnes a denně odpovídám ve fitku a v tělocvičnách na otázky typu Jak zhubnu břicho? Jak se zbavím stehen? Co s tím tukem na zádech? Možná čekáte na odpověď 100 sedů-lehů denně a za měsíc je břicho pryč a tak podobně…

Pojďme si vyvrátit tento mýtus: hubnout lokálně nejde. A i když vám to reklama slibuje, je to nesmysl. Takže i v případě, že budete denně cvičit výpady a skákat přes švihadlo, abyste měli štíhlejší stehna, budete vždy všude hubnout stejně. Není to tedy lokální záležitost, naše tělo pracuje systémově. Naše játra jako orgán, který se stará o přeměnu látek, zpracuje tuky, které jsou buď zdrojem energie nebo uloženy do zásob. Jasně, že my jim tedy neporučíme, dnes prosím rozebírejte zásobárnu tuku na břiše, ať se ho konečně zbavím! Tak to skutečně nefunguje. A to, že má každý na jiném místě tukové polštářky je záležitost pohlaví a úplně konkrétně, genetiky.

K čemu ale jistě dojde, pokud budete posilovat intenzivně jednu svalovou partii, ke zpevnění svalové hmoty. Ale nebudete-li k tomu cvičit dostatečně dlouho v ideální tepové frekvenci, kdy dojde ke spalování tuků a nedodržíte-li vhodný jídelníček, hezky tvarovaný sval, prostě neuvidíte.

A jsme opět u toho, tedy u zásad, které pro docílení kýžené mety všichni známe.

Ale proč si to pravidelně nezopakovat?