Kdo by nechtěl mít sladký život… Pojďme se zamyslet nad několika radami, jak si osladit den a přitom pracovat na našem zdraví ..

Kolikrát jsem si říkala, že nevypiji hořkou kávu nebo, že bych ráda vyměnila sladkou snídani v podobě buchty za plnohodnotný nepřeslazený pokrm. Těch zlozvyků bylo více a pravda, ačkoliv se jednalo o sladká jídla, energii mi vůbec nedodaly, ba naopak. Začala jsem nad tím více přemýšlet a pomalu měnit jídelníček.

To, že bílý cukr není nic zdravého, to asi víme všichni. I to, že zakyseluje organismus a jeho přemírou si můžeme zadělat na řadu problémů. Myslím, že když se nad tím každý zamyslíme, zjistíme, že se dá cukr v mnohých případech obejít nebo nahradit.

Naštěstí existuje dost přírodních sladidel, které nám osladí život a na rozdíl od prázdného cukru obsahují i výživné látky a minerály. Mezi nejznámější patří třtinový cukr. Tady snad jen pozor podle složení, aby se nejednalo o třtinový cukr vyráběný z řepy, který je dobarvován karamelem.

Já osobně jsem si velmi oblíbila obilná a ovocná sladidla. Tak například výborně funguje rýžový sirup nebo sirup z agáve, které můžete použít úplně do všeho, i do pečení a vaření. Dobrá zpráva je, že se hodí svým nízkým glykemickým indexem i pro diabetiky.

Stévie jako přírodní sladidlo, je velmi oblíbená, sladí dokonce více než cukr, je vhodná pro alergiky a obsahuje minerály a vitamíny.

Schválně vyzkoušejte jiný způsob slazení. Zjistíte, stejně jako já, že vám časem bude stačit mnohem méně a ve finále si odvyknete v mnohých případech sladit

Jde skutečně jen o zvyk..