Pít alkohol je zrádné z několika důvodů a jedním z nich jsou schované kalorie v nevinné sklence s dobrou tekutinou. Já si také moc ráda dám decku i více něčeho dobrého a dlouho jsem si neuvědomovala, že je to velmi vydatný přísun energie. No jen pro srovnání…Představte si, že například půl litru piva „dvanáctky“ se rovná jednomu cheesburgeru, nebo ty pouhé dvě deci vína odpovídají konzumaci dvou polévkových lžic nutelly.

Já vím, nebudeme přece žít jako askety, na večerní posezení při skleničce se těšíme třeba celé odpoledne. Pokud na sobě ale pracujeme a máme nějaký cíl ohledně štíhlé linie, pak si to takto jednoduše můžeme pokazit. Bohužel jsou to prázdné kalorie, které náš organismus nemůže příliš zužitkovat a ještě napomáhají k ukládání tuku. Je škoda aby týdenní úsilí v tělocvičně podpořeno racionální stravou padlo vniveč víkendovou party s alkoholem. Navíc popíjením roste chuť k jídlu, takže zkonzumujeme nekontrolovatelné množství jídla.

Další příklad je, když přijedeme z aktivní dovolené s all inclusive, celý týden jíme čerstvé ryby zeleninu, ovoce a přesto přibereme, je jasné kde hledat viníka.. Alkohol po celý den v neomezeném množství.

Pokud držíte štíhlou linii, zdržte se tedy i většího množství alkoholu. Dobře poslouží vinný střik nebo maximálně sklenka dobrého suchého vína ..